Czym jest?
Konkurs jest realizowany w ramach kampanii psychoprofilaktycznej #PrawdziwiLudzie. Celem rywalizacji o projekt muralu jest wyłonienie projektu, który najtrafniej przekazuje ideę „self care” – dbałości o własny dobrostan psychiczny. Projekt ma zostać przygotowany przez grupę dzieci i/lub młodzieży koordynowanej przez osobę dorosłą.
Dla kogo?
W Konkursie mogą brać udział instytucje, jednostki samorządu terytorialnego z terenu Wielkopolski w tym m.in. Ośrodki Kultury, Ośrodki Sportu, Placówki wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, szkoły, Centra Wolontariatu, Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze oraz organizacje pozarządowe. Pracę projektową w imieniu grupy przesyła jej koordynator.
Praca projektowa:
Praca projektowa może być wykonana dowolną techniką artystyczną o ile będzie zgodna z niniejszym Regulaminem. Praca powinna zawierać plik z projektem w formacie png/jpg/pdf. Plik może być również w formie fotografii oryginału pracy projektowej. Fotografia musi być wyraźna o minimalnej rozdzielczości 1280×914 pikseli.
Kiedy?
- Przyjmowanie prac projektowych: do 15 września 2021 r. do godz. 20.00.
- Ogłoszenie zwycięskiego projektu: do 17.09.2021 r.
- Konsultacje ze specjalistą (2 godziny): do 20.09.2021 r.
- Realizacja muralu oraz warsztatów piosenkopisarskich: 25-26.09.2021 r.
Niezbędne formalności:
Przesłanie skanów:
- formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem,
- podpisanej klauzuli informacyjnej
- pisemnej zgody właściciela/zarządcy ściany na której planowane jest wykonanie muralu
Uwaga! Projekt może być zrealizowany jedynie na ścianie będącej w zasobach lub zarządzaniu jednostek, instytucji, samorządów lokalnych lub NGO z terenu Wielkopolski realizujących zadania zlecone w ramach Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
NAGRODY:
- pokrycie kosztów 2 godzin konsultacji specjalisty z zakresu malowania murali z laureatem dot. projektu
- realizacja muralu w tym: pokrycie kosztów prowadzącego warsztaty wspólnego malowania muralu z dziećmi i młodzieżą (dla maksymalnie 15 osób) oraz pokrycie kosztów niezbędnych materiałów.
- realizacja warsztatów piosenkopisarskich dla dzieci i młodzieży dla maksymalnie 15 osób.
- dokumentacja filmowa z powstawania oraz produkcja kilkuminutowego klipu z podkładem muzycznym w postaci utworu wykonanego przez grupę dzieci i młodzieży uczestniczących w warsztatach piosenkopisarskich. Klip może zostać wykorzystywany do promocji instytucji/miasta/gminy w której powstał zwycięski projekt.
Gdzie nadsyłać prace?
Każdy projekt powinien zostać przesłany na adres mailowy anna.gizycka@rops.poznan.pl, w temacie wiadomości prosimy wpisać tytuł Konkursu – ZDROWIE TO SZTUKA.
Formularz zgłoszeniowy w Konkursie ZDROWIE TO SZTUKA – Plik Word 12 KB
REGULAMIN KONKURSIE ZDROWIE TO SZTUKA – Plik PDF 132 KB
Klauzula Informacyjna ROPS – Informacja Ogólna – Plik PDF 566 KB