Polecamy

KSIĄŻNICA RODZICA

Na zdjęciu widoczna jest książka, okulary i filiżanka kawy na białym tle

Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej „Książnicy Rodzica”. Zespół Wielkopolskiego Ośrodka Adopcyjnego w Poznaniu oraz Filie w Pile i Lesznie zgadzając się z twierdzeniem „Kto nie czyta przeżyje tylko swoje życie, kto czyta przeżyje więcej” zachęca rodziców adopcyjnych, zastępczych oraz kandydatów na rodziców adopcyjnych do zapoznania się z literaturą dotyczącą adopcji, specyficznych problemów dzieci adoptowanych, budowania relacji z dzieckiem.

Nasze propozycje pomogą Państwu poszerzyć wiedzę na temat przysposobienia oraz pracy terapeutycznej z dziećmi. Wśród rekomendowanych przez nas książek są pozycje naukowe, literatura faktu oraz bajki. Aby ułatwić Państwu wybranie odpowiedniej pozycji, książki są uporządkowane według tematyki.

Wierzymy, że wybrane przez nas opracowania pomogą Państwu w przygotowaniu do przysposobienia, a rodzice adopcyjni znajdą cenne wskazówki w kwestii wychowania, wspierania i pogłębiania więzi emocjonalnych ze swoimi dziećmi.

Polecane książki

SKARBNICA RODZICA

Zdjęcie przedstawia bawiące się dziecko

Otwieramy przed Państwem naszą „Skarbnicę Rodzica”. Przedstawiamy propozycje na to, jak spędzić z dzieckiem czas w domu, aby właściwie stymulować jego rozwój, a także adekwatnie zaspokajać potrzeby emocjonalne, poznawcze i motoryczne dziecka. Zaproponowane przez nasz zespół zabawy i ćwiczenia, pozwolą zadbać o prawidłowe budowanie więzi emocjonalnej z dzieckiem, będą okazją do przepracowania emocji pociechy, a opracowane zajęcia relaksacyjne będą dobrym sposobem, aby wyciszyć i ukoić napięcie. Niech „SKARBNICA ZABAW DLA DZIECI I RODZICÓW” będzie dla Państwa kopalnią pomysłów na to, jak kreatywnie spędzić czas z dzieckiem. Chcielibyśmy, aby poniższe opracowanie służyło rodzicom adopcyjnym jako merytoryczne narzędzie do pracy z dzieckiem. Ćwiczenia w dużej mierze przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ale kilka propozycji pewnie sprawdzi się również w przypadku trochę starszych pociech.

Gorąco zachęcamy Was do skorzystania z naszej „Skarbnicy”:) Życzymy miłej i owocnej zabawy:)

Propozycje gier i zabaw z dziećmi (do pobrania w plikach PDF):

Emocje i więzi

Bajki terapeutyczne

Stymulacja motoryki małej i dużej

Stymulacja poznawcza

Wyciszenie i relaksacja