Już w sobotę, 12 czerwca 2021 o godz. 17.00 w siedzibie Polskiego Teatru Tańca przy ul. Stanisława Taczaka 8 w Poznaniu zapraszamy na projekcję filmów oraz rozmównicę pod tytułem „Dążymy do sprawiedliwych miast” poświęconą zrównoważonemu rozwoju.

Wspólnie stworzymy obraz „sprawiedliwego miasta” – odmalujemy jego architekturę, ekosystem, gospodarkę, kulturę, modele edukacji, ochrony zdrowia czy zarządzania. Porozmawiamy o tym, jakie działania na poziomie lokalnym – indywidualnym i samorządowym – mogą być podejmowane, aby urealnić to wyobrażenie. Zadamy sobie pytanie, co powinno się zadziać w Poznaniu i metropolii, abyśmy znaleźli się bliżej urzeczywistnienia idei „sprawiedliwego miasta”? I podyskutujemy o pomysłach, m.in. Polskiego Teatru Tańca, ale nie tylko – które pozwalają spojrzeć na cele zrównoważonego rozwoju oczyma artystów. Zainspiruje nas do rozmowy choreograficzny projekt filmowy pt. „Taniec (Twoim) celem”, przygotowany przez artystów – tancerzy Polskiego Teatru Tańca.

Gośćmi wydarzenia będą: Stella Gołębiewska, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. Polityki równościowej, Marta Mazurek, przewodnicząca Zespołu ds. Polityki Równości i Różnorodności powołanego przez Prezydenta Poznania, główna specjalistka ds. zrównoważonego rozwoju w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Poznaniu oraz Monika Zembrzycka, p.o. Zastępczyni  Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu.

Szczegóły wydarzenia znajdują się na stronie Polskiego Teatru Tańca oraz wydarzeniu „ROZMÓWNICA: Dążymy do sprawiedliwych miast” na portalu Facebook.