Azymut – samodzielność
Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego
23 kwietnia 2020 r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyjął uchwałę nr 2136/2020 w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Województwa Wielkopolskiego z zakresu pomocy społecznej w 2020 roku.
Ogłoszony w dniu 27 lutego br. Otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na powierzenie zadania publicznego z obszaru polityki społecznej dotyczył wyposażenia mieszkania wspomaganego dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera mieszczącego się w Koninie przy ul. Erazma Pietrygi 3 lok. 19 i 20, zgodnie z Modelem standardu mieszkalnictwa wspomaganego, powstałym w ramach projektu pn. „Azymut-Samodzielność”.
Realizację zadania publicznego powierzono Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób z Autyzmem „Gepetto” z Konina.
uchwała_2136_2020_zww_rozstrzygnięcie_konkursu_pomoc_spoleczna_2020
———————————————————————————————————————————————————————
Zakończenie prac modernizacyjno-adaptacyjnych w mieszkaniu przy ul. Erazma Pietrygi 3 w Koninie.
25 marca br. zostały zakończone i protokolarnie odebrane od Wykonawcy przez MTBS w Koninie prace modernizacyjno-adaptacyjne lokali 19 i 20 w budynku przy ul. E. Pietrygi 3 w Koninie. Wszystkie prace zostały odebrane bez uwag ze strony inspektora MTBS.
Regionalnemu Ośrodkowi Polityki Społecznej w Poznaniu przebieg wykonywanych prac na bieżąco sprawozdawał wraz z dokumentacją fotograficzną, nasz doradca gminny w Koninie, Pan Mariusz Szymański.
Kolejnym etapem będzie wyposażenie mieszkania wspomaganego, zgodnie z Modelem powstałym w ramach projektu pn. Azymut-Samodzielność.
——————————————————————————————————————-
Rozpoczęły się prace modernizacyjno-adaptacyjne w lokalach przeznaczonych na mieszkanie wspomagane dla osób ze spektrum autyzmu w ramach projektu Azymut-Samodzielność
Prace w mieszkaniu przy ul. Erazma Pietrygi 3 w Koninie rozpoczęły się 13 lutego 2020 r.
Prace modernizacyjno-adaptacyjne obejmować będą połączenie dwóch lokali mieszkalnych w jeden oraz m.in: postawienie ścianek działowych, przeniesienie przyłączy wodnokanalizacyjnych, dostosowanie instalacji centralnego ogrzewania, dostosowanie instalacji elektrycznej, zamontowanie wentylacji mechanicznej w łazienkach.
Zgodnie z zapisami standardu dotyczącego wymagań dla mieszkań wspomaganych dla osób ze spektrum autyzmu, zawartego w Modelu mieszkalnictwa wspomaganego, założone zostaną: alarm przeciwpożarowy, zawory ograniczające temperaturę wody, folie zabezpieczające okna, bariery zabezpieczające na balkony oraz wygłuszona zostanie ściana z sąsiadującym mieszkaniem.
————————————————————————————————————-
Projekt Azymut-Samodzielność na posiedzeniu Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Koninie
Przedstawiciele Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu na zaproszenie Przewodniczącej Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Koninie, Pani Anny Leśnej-Szymańskiej, w dniu 13 lutego 2020 r. uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem było wsparcie dorosłych osób ze spektrum autyzmu w ramach wdrażania modelu mieszkalnictwa wspomaganego w projekcie Azymut-Samodzielność.
W spotkaniu uczestniczyli Rodzice, przedstawiciele instytucji, ośrodków wsparcia, kierownik COP w Koninie, Doradca gminny.
Oprócz części informującej o samym projekcie Azymut-Samodzielność, rozmawialiśmy o wyzwaniach, trudnościach, oczekiwaniach, możliwościach, wsparciu i poszukiwaniu rozwiązań.Kolejne spotkanie dedykowane będzie rodzicom i potencjalnym mieszkańcom ze spektrum autyzmu.
—————————————————————————————————
Spotkanie w Miejskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego w Koninie
17 stycznia br. odbyło się spotkanie w MTBS w Koninie, podczas którego Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Pan Grzegorz Grygiel udzielił Prezesowi Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Koninie, Panu Markowi Libertowskiemu, pełnomocnictwa do zawierania umów na wykonanie prac modernizacyjno-adaptacyjnych oraz do występowania w imieniu Województwa Wielkopolskiego w sprawach związanych z realizacją tych zadań w mieszkaniu przy ul. Erazma Pietrygi 3 w Koninie.
Następnie podpisane zostanie Porozumienie w sprawie powierzenia do realizacji Miejskiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego w Koninie inwestycji polegającej na wykonaniu prac modernizacyjno-adaptacyjnych w mieszkaniach przeznaczonych na potrzeby testowania Modelu standardu mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.
—————————————————————————————————————
Doradca gminny w Mieście Koninie
Od 3 grudnia 2019 r. w ramach realizacji projektu Azymut-Samodzielność, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej podpisał umowę o świadczenie usług Doradcy gminnego z Panem Mariuszem Szymańskim z Konina.
Nasz Doradca Gminny odpowiedzialny jest za koordynowanie działań o charakterze administracyjnym, związanym z bezpośrednim zarządzaniem mieszkaniem wspomaganym i sprawowanie nad nim nadzoru. W tym zakresie współpracuje z m.in. z Miastem Koninem, MTBS w Koninie, a gdy uruchomione zostanie mieszkanie wspomagane dla osób ze spektrum autyzmu, do zadań Doradcy gminnego dojdzie również współpraca z Kadrą mieszkania i Rodzinami mieszkańców.
Na zdjęciach wizyta w mieszkaniu Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu, Grzegorza Grygiela.
Od prawej: Dyrektor ROPS – Grzegorz Grygiel, Doradca gminny – Mariusz Szymański, Tomasz Darul – Kierownik ds. eksploatacji MTBS w Koninie,
——————————————————————————————————–
Mieszkanie wspomagane dla dorosłych osób ze spektrum autyzmu w Koninie przy ul. Erazma Pietrygi 3
Miasto Konin na potrzeby realizacji projektu Azymut – Samodzielność, obejmującego wdrożenie na terenie Miasta Konina standardu funkcjonowania mieszkania wspomaganego dla osób ze spektrum autyzmu, użyczyło dwa lokale mieszkalne nr 19 i 20 o łącznej powierzchni 101,88 m² w nowym budynku wielorodzinnym, przy ul. Erazma Pietrygi 3 w Koninie. Działania związane z wdrożeniem standardu realizowane będą w ramach pilotażu obejmującego: dostosowanie lokalu do potrzeb osób z ASD, wykonanie prac modernizacyjno-adaptacyjnych, zakup odpowiedniego wyposażenia, oraz objęcie użytkowników mieszkania kompleksowym pakietem usług wspierających i aktywizujących.
Nowoczesny budynek wielorodzinny dedykowany osobom ze specjalnymi potrzebami przekazany został w darowiźnie Miastu Konin przez prywatnych inwestorów, Wojciecha Pluta-Plutowskiego i Itę Plutowską-Witaszek.
Budynek ma 4 kondygnacje i znajdują się w nim 24 mieszkania, posiada windę i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
————————————————————————————————————————-
PODPISANIE POROZUMIENIA Z MIASTEM KONINEM
W dniu 9 października 2019 r. podpisano Porozumienie w sprawie przystąpienia do projektu Azymut-Samodzielność Miasta Konina. Prezydent Miasta Pan Piotr Korytkowski wraz z Zastępcą Prezydenta Panem Witoldem Nowakiem i Skarbnikiem Miasta Panem Kazimierzem Lebioda, podpisali porozumienie z Województwem Wielkopolskim – Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej, reprezentowanym przez p.o. Dyrektora Panią Jolantę Kucharzak i Kierownika ds. usług społecznych, Panią Edytę Antkowiak. W spotkaniu uczestniczył także Pan Bartosz Jędrzejczak, Kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie.
Przedmiotem Porozumienia jest udział Miasta w projekcie pn. Azymut-Samodzielność, polegający na wdrożeniu modelowego standardu mieszkalnictwa wspomaganego skierowanego do osób ze spektrum autyzmu, uwzględniającego specyficzne potrzeby i możliwości tych osób.
—————————————————————————————————————
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
Nabór gmin z województwa wielkopolskiego zainteresowanych udziałem w realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność.
Nabór gmin z województwa zachodniopomorskiego zainteresowanych udziałem w realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność, nr: WND-POWR.02.08.00-00-0023/17, finansowanego w ramach konkursu POWER, nr: POWR.02.08.00-IP.03-00-001/17, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań”.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu jako partner projektu pn. Azymut – Samodzielność, zaprasza gminy z województwa wielkopolskiego do udziału w powyżej wskazanym projekcie.
Celem głównym projektu jest wypracowanie standardów usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem
i zespołem Aspergera i przeprowadzenie pilotażu w zakresie tych usług w gminie w województwie wielkopolskim.
Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 8 marca 2019 roku pod adresem:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu: agnieszka.wisniewska-krol@rops.poznan.pl
Pełna treść ogłoszenia naboru w załączniku.
Zapraszamy do współpracy.
Osoby do kontaktu ze strony Partnera ROPS w Poznaniu:
Agnieszka Wiśniewska-Król, agnieszka.wisniewska-krol@rops.poznan.pl, tel. 61 85 67 318
lub Agnieszka Gentsch-Piasek, agnieszka.gentsch-piasek@rops.poznan.pl tel. 61 85 67 325.
Model_standardu_m_wspomaganego_dla_o_z_ASD
——————————————————————————————————————-
Model standardu mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju,
w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.
Zgodnie z założeniami projektu, 30 listopada 2018 r. w ramach projektu pn. Azymut – Samodzielność opracowany został „Model standardu mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera”.
Opracowany model zawiera:
- Opis standardu dotyczącego wymagań dla mieszkań wspomaganych dla osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.
- Opis standardu pakietu usług wspierających dla osób z całościowymi zaburzeniami rozwoju,
w tym z autyzmem i zespołem Aspergera oraz ich otoczenia, tj. rodziców, rodzin/opiekunów prawnych. - Opis standardu programu szkoleń dla opiekunów (trenerów samodzielności) osób
z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.
W kolejnych etapach projektu wypracowany model wsparcia zostanie pilotażowo wdrożony w gminach, które przystąpiły do projektu.
Gminy otrzymają dofinansowanie na remont i modernizację mieszkania użyczonego do realizacji projektu w wysokości 83 250 zł oraz na wyposażenie mieszkania w wysokości 83 250 zł. W ramach projektu pokryte zostaną również koszty zatrudnienia trenerów samodzielności, szkoleń i mentoringu oraz dofinansowanie kosztów utrzymania mieszkań .
Model_m_wspomaganego_dla_o_z_ASD_30_11_18
————————————————————————————————————————————————————————————————-

Raport końcowy z badania: „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera”.
Zachęcamy do zapoznania się z raportem końcowym z badania pt. „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem
i zespołem Aspergera” przeprowadzonego na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu przez konsorcjum AD REM Pracownia Badawcza Elżbieta Stosio-Sielach i Piotr Fuchs.
Głównym celem badania było stworzenie kompleksowego katalogu potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera i ich rodzin w zakresie instytucjonalnego wsparcia społecznego (w szczególności świadczonego w mieszkaniach wspomaganych) na terenie województwa wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.
Badanie zostało zrealizowane w terminie lipiec – wrzesień 2018 roku.
Główną metodą badawczą był zogniskowany wywiad grupowy (FGI). Badanie terenowe objęło swoim zasięgiem województwo wielkopolskie (5 subregionów), zachodniopomorskie (3 subregiony) i lubuskie (2 subregiony). W sumie przeprowadzono 20 wywiadów, 10 wywiadów z rodzicami/opiekunami prawnymi osób z ASD i 10 wywiadów z organizatorami systemu wsparcia osób z ASD i ich rodzin tj. OPS, PCPR, PUP oraz przedstawicielami organizacji pozarządowych i otoczenia instytucjonalnego (np. warsztat terapii zajęciowej, środowiskowy dom samopomocy, zakład aktywności zawodowej), a także specjalistami w zakresie całościowego zaburzenia rozwoju (terapeutami, psychologami, pedagogami specjalnymi).
Raport_rozszerzone_badanie_osob_z_CZR
——————————————————————————————————————-
Wizyta studyjna w ramach projektu „Azymut – Samodzielność” – Dania 3-6.09.2018 r.
W dniach od 3 do 6 września 2018 r. w ramach projektu pn. „Azymut–Samodzielność” finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym zrealizowana została czterodniowa zagraniczna wizyta studyjna do Danii.
Uczestnicy w ramach wizyty zapoznali się z nowoczesnymi tendencjami rozwoju polityki społecznej w Danii, instytucjonalnym systemem wsparcia oraz system usamodzielniania społeczno-zawodowego osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym autyzmem i zespołem Aspergera.
W ramach wizyty odbyły się spotkania w placówkach zajmujących się wsparciem w postaci mieszkań wspomaganych, kierowanych do osób z całościowym zaburzeniem rozwoju w tym z autyzmem i zespołem Aspergera na terenie Danii. Uczestnicy wizyty odwiedzili placówki oświatowe przeznaczone dla dzieci i młodzieży z ASD oraz placówki oświatowe zajmujące się w pełni nadzorowanymi zajęciami edukacyjnymi, wspomagającymi potencjał osób autystycznych na rynku pracy. Uczestnicy mieli także okazję zobaczyć pierwszy w Danii „Dom Seniora” – zaprojektowany jako w pełni wspierający dom mieszkalny dla starzejącej się populacji Danii ze spektrum zaburzeń autystycznych.
Podpisane porozumienie w sprawie udziału w projekcie „Azymut – Samodzielność”
Dnia 6 sierpnia 2018 roku Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz podpisał porozumienie w sprawie udziału w projekcie pn. Azymut – Samodzielność, którego celem jest wypracowanie rozwiązań umożliwiających niezależne życie osobom z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera.
Celem głównym projektu jest wypracowanie standardów funkcjonowania mieszkań wspomaganych, które zgodnie z zasadą deinstytucjonalizacji przyczynią się do świadczenia dobrej jakości usług w środowisku lokalnym oraz przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań.
Wypracowane rozwiązanie zostanie wdrożone na terenie Gminy Swarzędz.
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 2.8 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020. Termin realizacji projektu: 1 kwietnia 2018 r. – 31 marca 2022 r.
——————————————————————————————————————-
ZAPYTANIE OFERTOWE
Dotyczy realizacji badania „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera”.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu zaprasza do złożenia oferty na wykonanie badania pt. „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera” w ramach realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność w ramach Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji w ramach działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa.
Termin składania ofert: 28 czerwca 2018 r. do godz. 24:00
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na adres: rops@rops.poznan.pl, monika.zembrzycka@rops.poznan.pl
Szczegóły oferty znajdują się w załącznikach poniżej:
Zapytanie ofertowe_rozszerzone badanie potrzeb osób z autyzmem i zespołem Aspergera
Unieważnienie zapytania ofertowego z dnia 31 maja 2018 r. dotyczącego realizacji badania „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera”
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, że z przyczyn niezależnych od Zamawiającego unieważnia zapytanie ofertowe z dnia 31 maja 2018 r. dotyczące realizacji badania „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera” w ramach realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność w ramach Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji w ramach działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa.
Unieważnienie odbywa się zgodnie z treścią zawartą w punkcie 14 „ UWAGI KOŃCOWE” podpunkt 1 „Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia bądź unieważnienia zapytania ofertowego bez podania przyczyny w przypadku zaistnienia okoliczności nieznanych Zamawiającemu w dniu sporządzania niniejszego Zapytania ofertowego”.
Unieważnienie zapytania ofertowego
ZAPYTANIE OFERTOWE
„Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera”
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu zaprasza do złożenia oferty na wykonanie badania pt. „Rozszerzone badanie potrzeb osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera” w ramach realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność w ramach Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji w ramach działania 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań” współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa.
Termin składania ofert: 15 czerwca 2018 r. do godz. 14:00
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na adres: rops@rops.poznan.pl, monika.zembrzycka@rops.poznan.pl
Szczegóły oferty znajdują się w załącznikach poniżej:
Zapytanie ofertowe
Zapytanie ofertowe_rozszerzone badanie potrzeb osób z autyzmem i zespołem Aspergera
Załącznik Nr 1_Formularz oferty
Załącznik nr 1_Formularz oferty_Zapytanie ofertowe_rozszerzone badanie potrzeb osób z autyzmem i zespołem Aspergera
Załącznik nr 1_Formularz oferty_Zapytanie ofertowe_rozszerzone badanie potrzeb osób z autyzmem i zespołem Aspergera
Wyniki naboru w projekcie „Azymut – Samodzielność”
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu informuje, iż w wyniku oceny formularzy zgłoszeniowych złożonych w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze gmin z województwa wielkopolskiego zainteresowanych udziałem w realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność, finansowanego w ramach konkursu POWER,
nr: POWR.02.08.00-IP.03-00-001/17, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób
o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań” do realizacji projektu wybrano gminę Swarzędz.
NABÓR EKSPERTÓW
– świadczenie usług eksperckich w ramach projektu pn. Azymut – Samodzielność
W związku z przyznaniem dofinansowania projektowi pn. Azymut-Samodzielność, nr: WND-POWR.02.08.00-00-0023/17, finansowanego w ramach konkursu POWER, nr: POWR.02.08.00-IP.03-00-001/17, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań”, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego zaprasza Państwa do udziału w naborze ofert na realizację usług w zakresie:
Świadczenia usług eksperckich w projekcie pn. Azymut-Samodzielność.
Niniejsze postępowanie odbywa się zgodnie z Wytycznymi w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 obowiązujących w projektach realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Nabór ofert trwa do dnia 30 kwietnia 2018 r.
Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną na adres: epuszkiewicz@wzp.pl.
Link do zapytania ofertowego: LINK
Szczegóły w załączniku.
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE- NABÓR GMIN – NOWY TERMIN
Na zgłoszenia oczekujemy do dnia 27 kwietnia 2018 roku pod adresem:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu: monika.zembrzycka@rops.poznan.pl .
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W PROJEKCIE- NABÓR GMIN
Nabór gmin z województwa wielkopolskiego zainteresowanych udziałem w realizacji projektu pn. Azymut-Samodzielność, finansowanego w ramach konkursu POWER, nr: POWR.02.08.00-IP.03-00-001/17, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym, ogłoszonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, typ operacji: „Wypracowanie standardów i przeprowadzenie pilotaży w zakresie usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób o specyficznych potrzebach, z uwzględnieniem możliwości finansowania tych rozwiązań”.
ZAPROSZENIE_NABÓR_GMINA_PROJEKT
ZAPROSZENIE_NABÓR GMIN
ZAPROSZENIE_NABÓR_GMINA_FORMULARZ
ZAPROSZENIE_NABÓR_GMINA_FORMULARZ
Partnerzy projektu: Województwo Zachodniopomorskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Szczecinie (lider partnerstwa), Województwo Lubuskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze, Województwo Wielkopolskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” w Zielonej Górze.
Teren realizacji: Województwo Zachodniopomorskie, Województwo Lubuskie, Województwo Wielkopolskie.
Okres realizacji: od 1.04.2018 roku do 31.03.2022 roku.
Cel główny:
Celem głównym projektu jest wypracowanie standardów usług mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera i przeprowadzenie pilotaży w zakresie tych usług w gminach w województwie:
- zachodniopomorskim – 3 gminy,
- lubuskim – 2 gminy,
- wielkopolskim – 1 gmina.
W ramach projektu opracowany zostanie jeden model/standard mieszkalnictwa wspomaganego dla osób z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera, uwzględniający specyficzne potrzeby i możliwości tych osób, który następnie zostanie wdrożony w 6 gminach na terenie województw partnerskich.
Grupą docelową projektu jest 6 gminnych jednostek samorządu terytorialnego z partnerskich województw, które pilotażowo wdrożą na swoim terenie wypracowany model mieszkania wspomaganego. Pośrednią grupą docelową projektu są osoby z całościowym zaburzeniem rozwoju, w tym z autyzmem i zespołem Aspergera i ich bezpośrednie otoczenie, tj. rodzina (rodzice, rodzeństwo) oraz kadra służb pomocy społecznej i otoczenie instytucjonalne gmin.
Działania projektowe:
- Badanie potrzeb osób z autyzmem i zespołem Aspergera.
- Opracowanie i wdrożenie modelu.
- Warsztaty konsultacyjne.
- Panele eksperckie.
- Remont/adaptacja i wyposażenie mieszkań wspomaganych na terenie 6 współpracujących gmin.
- Szkolenia dla gminnych doradców i trenerów samodzielności.
- Turnusy wyjazdowe dla uczestników projektu.
- Wsparcie dla rodzin i otoczenia osób z autyzmem i zespołem Aspergera.
- Wsparcie eksperckie, szkolenia dla interesariuszy (np. PCPR, OPS, PUP).
- Spotkania edukacyjno-szkoleniowe, wizyty studyjne.
- Opracowanie podręcznika wdrażania modelu.
Projekt jest realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Os priorytetowa II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie: 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.
Biuro partnera – realizatora projektu na terenie województwa wielkopolskiego:
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu
ul. Feliksa Nowowiejskiego 11, 61-731 Poznań
tel. 61/8567 334, fax. 61/85 15 635
www.rops.poznan.pl, www.facebook.com/ROPSwPoznaniu
e-mail: monika.zembrzycka@rops.poznan.pl
Biuro lidera partnerstwa:
Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej
ul. Starzyńskiego 3-4, 70-506 Szczecin
tel. (+48) 91 42 53 652; fax. (+48) 91 42 53 607
www.rops.wzp.pl, www.facebook.com/rops.szczecin
e-mail: epuszkiewicz@wzp.pl