Pierwsze Kroki. Wielkopolski Informator dla Rodziców Małych Dzieci

Grafika przedstawia okładkę informatora dla rodziców małych dzieci Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym informatorem dla rodziców małych dzieci „Pierwsze Kroki”. Z założenia materiał przygotowany został z myślą o osobach, które wchodząc w rodzicielstwo mogą potrzebować podstawowych informacji na temat tego, jak wygląda opieka nad noworodkiem? Jak przebiega karmienie piersią? Czym zajmuje się położna i jak wygląda wizyta patronażowa pediatry? Co robić, kiedy maluchy łapią infekcje? Jak sobie radzić w sytuacji kryzysu i w depresji poporodowej?

Na te i wiele innych pytań odpowiadają w swoich merytorycznych tekstach ekspertki, które zaprosiliśmy do współpracy przy opracowywaniu treści merytorycznej „Pierwszych Kroków”:

  1. Pani Karolina Wyrembek-Urban – położna.
  2. Pani Dagmara Smektała-Smakulska – pediatra.
  3. Pani Magdalena Lange-Rachwał – psycholożka.
  4. Pani Natalia Gawrych-Okulińska – fizjoterapeutka.

Oprócz powyżej wymienionych wybranych zagadnień staraliśmy się dostarczyć treść nie tylko o charakterze informacyjnym, ale też praktycznym. Stąd w „Pierwszych Krokach” znajdują się np. przykładowe techniki pielęgnacji dziecka, objaśnienia, jak wyglądają poszczególne etapy jego rozwoju, a także proponujemy ścieżkę postępowania, kiedy okazuje się, że nasze dziecko jest dzieckiem o wyjątkowych potrzebach.

Nasz informator „Pierwsze Kroki” zbiera również w jednym miejscu informacje o szpitalnych oddziałach dziecięcych w Wielkopolsce oraz placówkach rehabilitacyjnych i oddziałach dziennego pobytu świadczących usługi w ramach NFZ. Informator w całości został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Partnerem merytorycznym informatora „Pierwsze Kroki” jest Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki.

WERSJA DOSTĘPNA dla osób ze szczególnymi potrzebami – informator dla rodziców małych dzieci „Pierwsze Kroki” – Plik PDF 964 KB

WERSJA TRADYCYJNA – informator dla rodziców małych dzieci „Pierwsze Kroki” – Plik PDF 467 MB

Co to są „Pierwsze Kroki” Informator dla Wielkopolskich Rodziców Małych Dzieci – ROPS?

Pierwsze Kroki – Pediatra i Fizjoterapeutka:

Pierwsze Kroki – Psycholożka i Położna:

Zapraszamy również do wysłuchania dwóch odcinków podcastu na temat „Pierwszych Kroków”:

Zapraszamy do korzystania z naszych materiałów.

Grafika z napisem