Pierwsze Kroki Okiem Taty. Wielkopolski Informator dla Ojców Małych Dzieci.

Na zdjęciu mężczyzna prowadzący za rękę małe dziecko w kierunku morza. Powyżej napisSzanowni Państwo, Drodzy Ojcowie,

zapraszamy do bezpłatnego pobierania (linki do pobrania na dole strony) oraz korzystania z naszego najnowszego poradnika dedykowanego rodzicom „Pierwsze Kroki Okiem Taty. Wielkopolski Informator dla Ojców Małych Dzieci”. Po bardzo ciepłym przyjęciu zeszłorocznych „Pierwszych Kroków”, które wprowadzały w temat rodzicielstwa oboje rodziców, w tym roku zdecydowaliśmy się poświęcić więcej miejsca ojcom w najnowszej odsłonie naszego informatora.

Dlatego bardzo cieszymy się, że nasze zaproszenie do napisania artykułu otwierającego „Pierwsze Kroki Okiem Taty” przyjął Mateusz Sieradzan – znany szerzej, jako Pan Pielęgniarka, którego w mediach społecznościowych śledzą dziesiątki tysięcy osób – absolwent ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Autor bloga „Pan Pielęgniarka”, na którym przybliża potencjalnym pacjentom temat Państwowego Ratownictwa Medycznego, a w szczególności funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Prywatnie mąż Ani, tata Franka, Stasia, Stefana, Róży i Kazika. Jego tekst nosi przewrotny tytuł: „O byciu tatą – z perspektywy (nie)doświadczonego ojca”, a sam artykuł opowiada o tym, jak nie wpaść w pułapkę tzw. „idealnego rodzica”.

Gorąco polecamy artykuł, którego autorem jest Adam Stepnowski-Saidpsycholog, psychoterapeuta, pracujący w ZERO-PIĘĆ. Fundacji na Rzecz Zdrowia Psychicznego Małych Dzieci, który podzielił się swoją fachową wiedzą na temat tego, jak wytwarza się więź między rodzicami a dzieckiem? Ponadto Agnieszka Szymczak-Biały lekarka specjalistka ginekolożka-położniczka oraz seksuolożka – opisała jakie kolejne kroki czekają nas, kiedy już nasz test ciążowy pokaże pozytywny wynik oraz przedstawiła, jak wygląda życie seksualne w ciąży oraz po porodzie i co się zmienia w związku z tym relacji intymnej.

A skoro już jesteśmy przy zmianie – warto sięgnąć po artykuł Anny Giżyckiej – pedagożki, psychoterapeutki, w ROPS w Poznaniu zajmującej się psychoprofilaktyką, która pisze o tym, jak odnaleźć się w zmianie, kiedy na świat przychodzi młody człowiek. Ponadto polecamy tekst Karoliny Wyrembek-Urban – położnej, certyfikowanej doradczyni laktacyjnej i promotorki zdrowia publicznego, która przeprowadza przez kilka kluczowych spraw, o których przyszły tata przed narodzinami dziecka wiedzieć powinien. Ponadto polecamy materiał o tym, jakich urzędowych formalności należy dopełnić po urodzeniu się dziecka.

Na koniec zostawiliśmy to, co najsmaczniejsze… czyli kilka prostych i zdrowych przepisów kulinarnych, które wybrała Monika Zaremba-Dragan – dietetyczka dziecięca, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Są idealne na czas po porodzie, a do tego pełnowartościowe, łatwe w przygotowaniu, nie zabierają wiele czasu w kuchni.

Mamy nadzieję, że udało nam się zachęcić do pobierania i bezpłatnego korzystania z „Pierwszych Kroków Okiem Taty”, które przygotowaliśmy również z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami w wersji dostępnej. Poradnik w całości został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Partnerem merytorycznym „Pierwszych Kroków Okiem Taty” jest Fundacja Dzieciaki i Zwierzaki.

Pobierz bezpłatnie:

  1. WERSJA TRADYCYJNA – Pierwsze Kroki Okiem Taty – Plik PDF 20 MB
  2. WERSJA DOSTĘPNA – Pierwsze Kroki Okiem Taty – Plik PDF 3 MB
  3. WERSJA DOSTĘPNA – Pierwsze Kroki Okiem Taty – Plik Word 4 MB

Belka z logo ROPS, Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - Plik PNG 59 KB