Wartościowe treści
- Podręcznik „Społecznicy na start” - Podręcznik „Społecznicy na start” to przewodnik dla młodych ludzi, którzy chcą działać lokalnie. Omawia sprawy dziejące się w najbliższym otoczeniu, podpowiada, co robić, by mieć wpływ na sprawy szkoły, wsi czy miasteczka. Oczywiście aktywności społecznej nie da się nauczyć z teorii, potrzebna jest praktyka. Dlatego nasz podręcznik pokazuje narzędzia, które warto wykorzystywać, by zmieniać rzeczywistość wokół nas. Niektóre z nich młodzież zna doskonale, na przykład samorząd uczniowski, wolontariat. Inne mogą być większości nieznane – spółdzielnia uczniowska, szkolny budżet obywatelski, młodzieżowa rada miasta lub gminy. Przywołujemy trochę zapomniane pojęcia, takie jak: społecznik, społeczniczka, spółdzielczość, praca organiczna, a nawet program telewizyjny Niewidzialna Ręka, by pokazać, że nigdy nie brakowało ludzi i inicjatyw, których celem było polepszanie losu bliźnich. A to oznacza, że musi w tym być jakaś realna wartość i ludzka potrzeba. Może uda nam się zachęcić młodych ludzi, by się przekonali na własnej skórze, o co w tym chodzi to oznacza, że musi w tym być jakaś realna wartość i ludzka potrzeba. Może uda nam się zachęcić młodych ludzi, by się przekonali na własnej skórze, o co w tym chodzi? ;-)
- Katalog Podmiotów Ekonomii Społecznej w Wielkopolsce – katalog, w którym są ujęte podmioty, które działają na rynku w różnych branżach.
- Film „Ekonomia Społeczna – zrozumieć jej sens”- pokonferencyjny materiał, w którym zapytaliśmy osoby, działające w sektorze ekonomii społecznej, polityki społecznej i organizacjach pozarządowych o wartości i idee ekonomii społecznej. Film zrealizowany podczas konferencji o tej samej nazwie, która odbyła się w Poznaniu 29 czerwca 2022 r.