10.12.2024
„Rozwój usług społecznych w gminach oraz tworzenie i praca na lokalnym planie deinstytucjonalizacji” to temat wydarzenia rozpoczynającego cykl spotkań skierowanych do przedstawicieli i przedstawicielek wielkopolskich gmin.
Celem cyklu jest przybliżenie szczegółów planu deinstytucjonalizacji (DI), europejskich wytycznych, etapów realizacji procesu, struktury dokumentu oraz omówienie dobrych praktyk.
Spotkania składają się z części teoretycznej, dotyczącej założeń procesu DI oraz z części praktycznej (warsztatów), podczas których osoby uczestniczące będą mieć okazję pracować na konkretnych przykładach. Jest to nie tylko okazja do poszerzenia wiedzy na temat formalnych aspektów procesu, ale przede wszystkim wymiana doświadczeń, możliwość zadawania pytań i dzielenia się wątpliwościami.
Do prowadzenia każdego ze spotkań są zapraszani praktycy, którzy pracują w obszarze rozwoju usług społecznych. To osoby świadome korzyści oraz wyzwań związanych z procesem.
Pierwsze spotkanie odbyło się 10 grudnia w siedzibie ROPS w Poznaniu. Prowadził je Marcin Tylman, prezes Fundacja Aktywizacji i Integracji, który jest zaangażowany w proces wdrażania planu DI w gminie Nowe.
Wydarzenie jest otwarte, skierowane do osób reprezentujących gminę, które:
- stają przed wyzwaniami realizacji planu rozwoju usług społecznych na szczeblu lokalnym,
- mają pytania dotyczące DI,
- chcą poznać rozwiązania wprowadzone w innych gminach.
Osoby zainteresowane udziałem w kolejnych spotkaniach, zapraszamy do kontaktu: dws@rops.poznan.pl
Część kolejnych spotkań będzie powiązana z realizacją przez ROPS w Poznaniu projektu pt.: „Koordynacja polityki społecznej w Wielkopolsce”, finansowanego ze środków unijnych w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.
PN-PT, 07:30-15:30
© Wszystkie prawa zastrzeżone - 2022 | Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu